piątek, 26 października 2007

Pojemniki na sztućce w zmywarce

Są to równie niezbędne elementy zmywarki jak kosze. Pojemniki takie służą do zmywania sztućców i różnego rodzaju przyborów kuchennych. Są one zazwyczaj ruchome. Jeżeli chcemy umyć coś większego jak np. patelnię lub większy garnek, można wyjąć pojemniki dzięki czemu będziemy mieli więcej miejsca w zmywarce. Zmywarki mogą być również wyposażone w dodatkowe uchwyty na noże, blachy, kieliszki i inne. Im więcej pojemników i uchwytów w naszej zmywarce tym lepiej. Mamy wtedy większą możliwość rozmieszczenia naczyń i sztućców.

źródło: http://www.positivo.pl/

Wyposażenie zmywarki - kosze

W każdej zmywarce znajdują się dwa kosze - górny i dolny – które zamontowane są na specjalnych rolkach umożliwiających ich łatwe wysuwanie. Kosz górny przeznaczony jest do naczyń mniejszych. Łatwiej w nim ustawić naczynia ponieważ zazwyczaj posiada regulowane uchwyty, składane balkoniki, dzieloną powierzchnię i regulację wysokości kosza. Kosz dolny przeznaczony jest do większych naczyń, lecz ma mniejsze możliwości ustawienia w przeciwieństwie do kosza górnego.

źródło: http://www.positivo.pl/

niedziela, 14 października 2007

Czyszczenie zmywarki

Zewnętrzne części zmywarki powinno się czyścić szmatką i ciepłą wodą z dodatkiem łagodnego środka myjącego. Nie można do tego celu używać środków silnie żrących lub proszków. Należy regularnie wycierać drzwiczki i uszczelki dla zachowania ich szczelności. Dobrze jest również, bezpośrednio po zmywaniu, pozostawić otwarte drzwiczki zmywarki. Umożliwi to wyparowanie pozostałej wody z uszczelek i komory zmywarki.

Sól i nabłyszczacze do zmywarki

Sól jak i nabłyszczacz są podstawowymi środkami przy użytkowaniu zmywarki. Sól chroni instalację urządzenia, a nabłyszczacz wpływa na efektywność suszenia naczyń. W każdej instrukcji powinny znajdować się informacje o sposobie uzupełniania soli i nabłyszczacza.

piątek, 5 października 2007

Oznaczenia stosowane w zmywarkach

Pojemność

Jeden z najważniejszych parametrów, który określa ile naczyń urządzenie może zmyć za jednym razem. Pojemność zmywarek wynosi od 9 do 12 kompletów. Pamiętajmy że jeden komplet składa się z pojedynczych naczyń czyli: talerza głębokiego, dużego, małego, filiżanki, szklanki, kieliszka i jednoosobowego zestawu sztućców.

Klasa energetyczna

W związku z dyrektywą Unii Europejskiej nr 94/2/E, zmywarki jak również pralki i lodówki są klasyfikowane wg klas efektywności energetycznej. Skala efektywności energetycznej obejmuje 8 klas (A+, A, B, C, D, E, F, G) i przedstawia wydajność urządzenia pod kątem zużycia energii i wody. Najbardziej efektywne zmywarki oznacza się literą A+, a najmniejszą literą G.

Skuteczność zmywania

Dyrektywa Unii Europejskiej nr 94/2/E wprowadziła drugi podział, pod względem skuteczności zmywania. Obejmuje ona 7 klas (od A do G). Im klasa zmywania większa, tym większe zabrudzenia może usunąć. Coraz więcej zmywarek występuje w największej klasie A.

Sprawność suszenia

Trzecim podziałem według Dyrektywy Unii Europejskiej nr 94/2/E, jest podział zmywarek pod względem klasy suszenia (tzw. sprawność suszenia). Obejmuje ona 7 klas, od A do G. Im klasa suszenia wyższa, tym lepiej.

Poziom hałasu

Jest to parametr podawany w decybelach (dB). Informuje nas o głośności zmywarki podczas jej pracy. Głośność zmywarek zazwyczaj wynosi od 40 do 42 dB. Występują również zmywarki bardzo ciche (ok. 38 dB). Dla przykładu: głośność standardowej zmywarki odpowiada cichogrającemu radiu (ok. 40 dB).

źródło: http://www.positivo.pl/

poniedziałek, 1 października 2007

Zmywanie w zmywarce

Podstawowym warunkiem dla zapewnienia najlepszych rezultatów i uniknięcia jakichkolwiek uszkodzeń jest właściwe załadowanie zmywarki.
Zmywarka wymaga okresowej (ale regularnej) konserwacji; zapewni to zawsze perfekcyjnie czyste naczynia i zapobiegnie wszelkim uszkodzeniom urządzenia.
Należy stosować tylko te detergenty, które są zalecane do użytku w domowych zmywarkach.

Źródło: Whirlpool online